Facebook Pixel

serverbm

دامنه یا دامین چیست؟
در تعریف دامنه چیست باید گفت دامنه آدرس وب سایت شما هاست و دامین را از چه سایتی تهیه کردیم در دنیای اینترنت است. به زبان خیلی ساده در تعریف دامنه چیست باید گفت همان آدرسی که در مرورگر خود برای ورود به هر سایتی وارد می‌کنید دامنه است.دامنه از دو بخش اصلی تشکیل شده‌است: نام دامنه و پسوند آن. برای ثبت دامنه، مجاز به استفاده از اعداد، حروف یا ترکیبی از آن دو هستید. کاربران وب سایت شما به آدرس دامین مراجعه خواهند کرد و می توانند سایت شما را مشاهده کنند.نام دامنه بستگی زیادی به سلیقه شما و محتوای وب سایت دارد. همان‌طور که گفته شد، این نام می‌تواند متشکل از اعداد، حروف و یا هردوی آن‌ها باشد. نام دامنه با “.” از پسوند آن جدا می‌شود. پسوندها در دو دسته‌ی اصلی بین‌المللی و ملی طبقه‌بندی می‌شوند که انتخاب پسوند مناسب خرید و فروش دامنه چیست نیز متاثر از حوزه فعالیت وب سایت و نظر شخصی شما خواهد بود. در مقاله جدید ترین پسوند های دامنه می توانید از آنها مطلع شویدمثلا com. نمونه‌ای از پسوند بین‌المللی و ir. نمونه‌ای از پسوند ملی ایران است.فراموش نکنید که هر وب سایت نیاز به یک دامنه منحصر به فرد دارد. لذا امکان ثبت دامنه اینترنتی که قبلا ثبت شده و تحت مالکیت دیگری باشد را نخواهید داشت. دامنه‌ها از طریق آدرس IP برگرفته از “Internet Protocol Address” به میزبانی وب شما متصل می‌شوند. هر هاست با یک آدرس IP در دنیای اینترنت شناخته می‌شود. آدرس IP ها از طریق سرویسی به نام DNS یا Domain Name System که مقدار آن از طرف شرکت هاستینگ به شما اعلام خواهد شد، روی دامنه شما تعریف می‌شوند.منظور از هاست چیست و چگونه کار می‌کند؟
در پاسخ به فضای هاست چیست بایستی گفت هاست هاست لینوکس یا ویندوز برای وردپرس یا همان میزبانی وب محلی است که اطلاعات وب سایت شما بر روی آن قرار می‌گیرد تا کاربران از طریق ارتباط با آن، امکان مشاهده وب سایت را داشته باشند. در واقع اطلاعات شما می‌بایست بر روی دستگاهی قرار بگیرد که ۲۴ ساعته و به‌طور مداوم به اینترنت متصل باشد و کاربران در هر لحظه از شبانه‌روز بتوانند در فضای اینترنت، وب سایت شما را مشاهده کنند. از این رو اطلاعات هاست را بررسی کنید برای این منظور می توانید از کارشناسان فروش شرکت ایران هاست کمک بگیرید . به این دستگاه سرور گفته می‌شود. میزبانی‌های وب ممکن است اشتراکی یا اختصاصی باشند.بسته به سایتی که طراحی خواهید کرد و امکاناتی که این سایت نیاز خواهد داشت، نوع میزبانی خود را انتخاب می‌کنید. هم‌چنین سرور مورد نظر شما ممکن است در داخل کشور یا خارج از آن باشد. با توجه به طیف مخاطبان خود که در داخل یا خارج از کشور هستند، محل سرور را انتخاب خواهید کرد. دامنه مناسب برای فروشگاه اینترنتی امیدواریم اکنون با مفهوم وب هاستینگ چیست آشنا شده باشید.با تهیه یک میزبانی، بسته به نوع آن، ابزار دسترسی به فضای این میزبانی از طریق شرکت هاستینگ به شما ارائه می‌گردد. همچنین رکوردهای DNS از طرف شرکت هاستینگ به شما اعلام می‌شود تا پس از بارگذاری اطلاعات وب سایت بر روی میزبانی و تعریف آدرس دامنه وب سایت در آن، DNS ها را بر روی دامنه تنظیم نمایید. برای اتصال دامنه به هاست مقاله تنظیم dns دامنه را بخوانید. در این مرحله با وارد شدن آدرس دامنه شما در مرورگر، کاربران به وب سایت شما هدایت خواهند شد.تفاوت هاست و دامنه
تفاوت هاست و دامنه: برای بیان تفاوت هاست و دامنه می توان گفت که زمانی که کاربران اقدام به مشاهده یک سایت می کنند، این کار توسط وارد کردن نام دامنه یا همان آدرس سایت در مرورگر انجام میشود. بنابراین زمانی که کاربران نام دامنه در مرورگر مورد نظر خود وارد می کنند و سپس تایید می کنند؛ یک اتفاق ساده می افتد. بدین گونه که این نام به آدرس ip سرور، همان قسمتی که تمام اطلاعات سایت بر روی آن قرار دارد، ترجمه میشود. سپس server فایل های سایت را برای کاربر ارسال می کند و تا او بتواند سایت مورد نظر را بر روی اینترنت ببیند. پس می توان گفت که دامنه، نام سایت می باشد که به جای ip آدرس عددی کاربرد دارد. از آن جهت هست فضایی است که بر روی یک سرور برای ذخیره سازی صفحات وب، پایگاه داده و تفاوت هاست داخلی و خارجی محتوا مورد استفاده قرار می گیرد.

Take Our Featured Health Poll

What do you think is the most important health test for women?:
View Results